O blogu


dania kontra ania to najbardziej popularny i najdłużej istniejący krakowski blog o restauracjach

Blog powstał w maju 2011 roku z chęci dzielenia się z czytelnikami ciekawymi kulinarnymi adresami w Krakowie, ale także przestrzegania przed miejscami, w których nie warto tracić czasu i pieniędzy. Z czasem doszły do tego relacje z podróży i festiwali kulinarnych oraz opisy ciekawych restauracji z innych miast Polski i Europy. Regularnie, co trzy miesiące, informuję krakowian także o nowo powstałych lokalach w mieście w sekcji Nowe Miejsca.

W październiku 2014 zasiadłam w jury plebiscytu "Smaki Krakowa" organizowanego przez Dziennik Polski, gdzie, m.in. wraz z Anną Starmach i Adamem Chrząstowskim, wybierałam najlepsze restauracje w Krakowie w dziewięciu kategoriach. Rok później zostałam zaproszona przez stację Kuchnia+ do wzięcia udziału w akcji "Kuchnia+ Poleca" jako ekspertka oceniająca zakwalifikowane do finału restauracje z Krakowa, by pomóc wyłonić najlepsze restauracje w Polsce.

Chcę promować jedzenie poza domem i bardzo bym chciała, by w polskich restauracjach działo się coraz lepiej i aby restauratorzy byli otwarci na konstruktywną krytykę, ale przede wszystkim – by nie myśleli, że klient im się należy. Marzę o lokalach, w których miłość do jedzenia i szacunek do klienta czuć od pierwszego do ostatniego kęsa. Wszystkie zrecenzowane przeze mnie miejsca można znaleźć na mapie tutaj.

Moje recenzje są w pełni subiektywne i opierają się wyłącznie na moim własnym doświadczeniu w danym miejscu. Nikt nie płaci mi za reklamę ani antyreklamę. Nie przyjmuję też zaproszeń, prezentów ani wynagrodzeń pieniężnych w zamian za pozytywną recenzję. Takie postępowanie mijałoby się z celem mojego bloga oraz byłoby oznaką braku szacunku do moich Czytelników. O tym, jak piszę recenzje, napisałam tutaj.

Można mnie znaleźć także na Facebooku i Instagramie.


W mediach:

Gazeta Wyborcza (dodatek "Co Jest Grane", 28 sierpnia 2015)
Eksperymenty od kuchni, wypowiedź na temat kuchni eksperymentalnej w Krakowie.
Onet.pl, Foodie - blogerzy, którzy kochają jeść

Food Service, Restauracyjny blog and roll

Radio Radiofonia 100.5 FM - byłam gościem audycji "Głośnodaj"


W okresie od maja 2012 do listopada 2014 roku
raz w miesiącu pisałam recenzje dla magazynu Lounge.

W razie pytań lub propozycji współpracy, proszę pisać na:
dania.kontra.ania[at]gmail.com