13 listopada 2017

LUNCH24.com - nowy serwis do zamawiania jedzenia


W październiku pojawił się w Krakowie nowy portal do zamawiania jedzenia. Nazywa się LUNCH24.com, już od dwóch lat działa we Wrocławiu i właśnie powoli rusza z ofertą krakowskich restauracji. Twórcy serwisu poprosili mnie, abym napisała o nim kilka słów, zatem w tym artykule dowiecie się, jak działa zamawianie jedzenia przez ten portal, a przede wszystkim  co wyróżnia LUNCH24.com od konkurencji. Z kolei restauratorzy znajdą tu garść informacji odnośnie tego, jak wygląda współpraca z serwisem z perspektywy restauracji.

jedzenie na dowoz krakow


Choć nazwa serwisu zawiera słowo “lunch”, nie jest to oczywiście jedyna pora, kiedy skorzystanie z niego może być pomocne, trzeba jednak przyznać, że jedna z jego najbardziej praktycznych funkcjonalności będzie miała zastosowanie właśnie w biurze. Podejrzewam, że u Was  tak jak u mnie  zawsze jest problem z zamawianiem lunchu do biura. Jeśli grupa chętnych na tę samą restaurację jest spora, zaczynają się problemy w zorganizowaniu takiego zamówienia  trzeba bawić się w spreadsheety, przesyłać nazwy dań na czacie lub  co gorsza  mailami. LUNCH24.com rozwiązał ten problem, generując dostępny w koszyku link, którym można w łatwy sposób podzielić się z kolegami z pracy, dzięki czemu sami będą mogli jednym kliknięciem dodać dania, które chcą wspólnie zamówić. 

Kolejna rzecz  czas dostawy. Jest on istotny nie tylko w pracy, gdy trzeba trafić z lunchem między ważne obowiązki czy umówione spotkania, ale też wtedy, gdy najzwyczajniej w świecie jesteśmy bardzo głodni. LUNCH24.com oferuje tu autorskie rozwiązanie przeliczania czasu dostawy na podstawie kilku czynników (między innymi warunków na drodze). Po wpisaniu adresu, pod który ma być dowiezione jedzenie, orientacyjny czas dostawy podawany jest przy poszczególnych restauracjach na liście na stronie głównej i jest on widoczny jeszcze przed złożeniem zamówienia. Tę listę restauracji można również sortować według czasu dostawy, co może być bardzo pomocne, gdy zależy Wam na szybkim posiłku.

Pamiętacie, jak się czuliście, gdy zamówiliście jedzenie, byliście bardzo głodni, a kurier się spóźniał? Jeśli to kwestia dziesięciu minut, to da się przeżyć, ale jeśli opóźnienie się wydłuża, to można się wściec (pewnie znacie określenie “hangry”)! Telefon do restauracji niezbyt pomaga, bo najczęstsza odpowiedź lokalu i tak brzmi wtedy: “Kurier jest już w drodze”, a my nadal nie wiemy, gdzie jest nasze jedzenie. Na LUNCH24.com można na bieżąco śledzić dokładną aktualną trasę kuriera. Restauracja ma też możliwość aktualizowania czasu wydania dań, więc nawet jeśli się on wydłuży, od razu zobaczycie to na stronie. W momencie przejęcia zamówienia przez kuriera dostaje się SMS-a z linkiem do śledzenia trasy na mapie, która wygląda tak:

jedzenie na dowoz krakow


Obecnie nie trzeba rejestrować się w serwisie, aby złożyć zamówienie  ma się to zmienić na początku przyszłego roku, gdy pojawi się nowa wersja strony. Co ważne, LUNCH24.com dowozi posiłki według stref dowozu danych restauracji, które ustawiane są indywidualnie przez lokale, jednak średnio jest to promień około pięciu kilometrów. We wszystkich restauracjach można płacić kartą online, kartą przy odbiorze lub gotówką.

Jedną ze współpracujących z LUNCH24.com restauracji jest Indus Tandoor, i to z niej zamówiłam dania w ramach testu serwisu. Na zdjęciach jest indyjska zupa z soczewicą, papryką i pomidorami (12 zł), balti paneer, czyli ser indyjski w sosie na bazie pomidorów z orzechami nerkowca (33 zł), kurczak tikka pieczony w piecu Tandoor (19 zł), channa masala, czyli ciecierzyca z papryką i pomidorami w kremowym sosie (20 zł), biryani z krewetkami (45 zł) oraz dodatki: papadams, chrupiące chipsy z indyjskiej mąki (3,50 zł), raita (6 zł), pieczywo naan (10 zł) oraz smażony ryż z kminkiem (10 zł).

jedzenie na dowoz krakow

jedzenie na dowoz krakow

jedzenie na dowoz krakow


Podsumowanie

W mojej opinii plusy LUNCH24.com dla użytkowników przedstawiają się tak:

➕ możliwość tworzenia zamówień grupowych,
➕ SMS informujący o odebraniu dań przez kuriera,
➕ możliwość śledzenia dokładnej drogi kuriera na mapie,
➕ na bieżąco aktualizowany czas dostawy,
➕ gwarantowany dowóz do 30 minut od momentu odebrania zamówienia z restauracji.

Minusy:

➖ wciąż jeszcze krótka lista współpracujących restauracji w Krakowie,
➖ podany orientacyjny czas dostawy na stronie głównej mało pomocny w przypadku dużych zamówień,
➖ brak ujednoliconego wysokiej jakości pakowania (ma się to jednak zmienić).

jedzenie na dowoz krakow


LUNCH24.com dla restauracji

Co LUNCH24.com oferuje restauratorom?

– autorski system realizacji dowozów z własną flotą kurierską, 
– panel managera lokalu, a w nim: pełne statystyki dostaw, automatyczne wystawianie faktur, monitorowanie kurierów oraz wewnętrzny komunikator ułatwiający kontakt z biurem obsługi klienta,
– aplikację dla pracowników restauracji (śledzenie całego procesu zamówienia, w tym zamawianie kuriera i powiadomienie w czasie rzeczywistym o jego czasie przybycia),
– ceny za dostawę zaczynające się od 2,50 zł/km,
– obsługę płatności przy dostawie kartą i gotówką oraz obsługę zamówień przedpłaconych.

W przyszłości LUNCH24.com ma też wprowadzić obrandowane opakowania i pomagać sfinansować restauracjom zakup zgrzewarek, aby zapewnić jak najwyższą jakość pakowania dostarczanych posiłków. Restauratorzy chcący współpracować z LUNCH24.com mogą się kontaktować pisząc na adres e-mail dawid@lunch24.com lub dzwoniąc pod numer: +48 797 107 670.

Co Wy sądzicie o LUNCH24.com? Ma szansę przebić się na krakowskim rynku dowozów? :)


Powyższy artykuł informacyjny powstał dla Was dzięki współpracy z LUNCH24.com

7 komentarzy :

 1. Mieliśmy okazje korzystać z usług firmy Lunch24.com, są profesjonalnie przygotowani do obsługi restauracji jak i klienta. Gorąco polecam!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. obecnie mało dostępnym restauracji, wysoki koszt minimalnego zamówienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba się coś pozmieniało, bo Taste od India nie ma na liście lokali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na potrzeby tego artykułu zamówiłam dania z Indus Tandoor, nie z Taste of India. :)

   Usuń
 4. Całkiem ciekawie się to prezentuje. Może spróbuję. :D

  OdpowiedzUsuń