5 sierpnia 2020

Nowe miejsce: Patio Gavi


Czy słyszeliście już o Gavi Restaurant? Nazwa pewnie obiła Wam się już o uszy, choćby przy okazji festiwalu Fine Dining Week. Wprawdzie zarówno Bachleda Luxury Hotel Krakow MGallery by Sofitel, jak i restauracja działają od zeszłego roku, ale warto wspomnieć o niej właśnie teraz z okazji oddania do użytku jej nowej części. Od czerwca goście Gavi mogą cieszyć się posiłkiem na świeżym powietrzu, bowiem otwarte zostało takie patio:

Gavi Restaurant

patio gavi restaurant

gavi restaurant patio


Pięciogwiazdkowy Bachleda Luxury Hotel należący do sieci Accor był pierwszym w Polsce hotelem kolekcji MGallery. Cechą charakterystyczną hoteli MGallery jest ponadprzeciętna dbałość o charakter miejsca, który ma nawiązywać do danego regionu i nie kojarzyć się ze sztampowymi wnętrzami hotelowej sieciówki. Chociaż sam budynek zlokalizowany przy placu Kossaka z zewnątrz wygląda niepozornie, ze względu na bliskość Wawelu wnętrze hotelu, a co za tym idzie także restauracji i patio, ma odzwierciedlać luksus i przepych przywołujący na myśl królewskie komnaty.

Szefem kuchni Gavi Restaurant jest Dariusz Polak, która ma na swoim koncie pracę w luksusowych hotelach na Podhalu, praktyki w trzygwiazdkowej restauracji Alain Ducasse at The Dorchester w Londynie, miał także okazję gotować dla prezydentów RP. Podobno osobiście jeździ po prawdziwe oscypki do sprawdzonych producentów w Zakopanem. Swoim talentem i kreatywnością lubi się wykazać w specjalnych, zmieniających się co miesiąc, sezonowych wstawkach do menu. Obecnie menu Gavi sprowadza się do standardowej karty, natomiast kontynuowanie wstawek zaplanowane jest jak tylko zakończy się pandemia.

Gavi Restaurant

Gavi Restaurant

Bachleda Luxury Hotel Krakow MGallery
Bachleda Luxury Hotel Krakow MGallery
Gavi Restaurant

Gavi Restaurant patio

patio Gavi Restaurant
Menu otwiera kuchnia staropolska (oscypek, flaki, barszcz czerwony, pierogi ruskie, kotleciki jagnięce i gicz cielęca). Na kolejnych kartach znajdziecie takie klasyki jak siekany tatar, bulion drobiowo-wołowy, trzy rodzaje sałat, zjecie też na przykład kaczkę, sandacza czy okonia. Warto zwrócić uwagę na obecność w menu polskiego kawioru Antonius Caviar  tu serwowanego na kruszonym lodzie, z blinami gryczanymi, jajkiem przepiórczym, cytryną i kwaśną śmietaną. Wyraźne oznaczenia w menu wskażą, które dania są bezglutenowe, a które wegetariańskie (na życzenie jest także możliwość przygotowania dań wegańskich). Niekonwencjonalnym oznaczeniem w karcie jest fioletowy kwiat, który nawiązuje do programu MGallery “Inspired by Her”  są to lekkie dania (a także specjalne pakiety, zabiegi SPA itp.) stworzone specjalnie dla kobiet. Restauracja posiada osobne menu dla dzieci.

Warto dodać, że w czerwcu tego roku, jako jedna z siedemnastu w Polsce, Gavi Restaurant otrzymała prestiżową nagrodę Award Of Excellence od amerykańskiego magazynu Wine Spectator. Odznaczenie przyznawane jest restauracjom oferującym ciekawą kartę win, składającą się z co najmniej 90 etykiet wysokiej jakości. Ponadto selekcja powinna być dobrze przemyślana i dopasowana tematycznie w kwestii zarówno stylu, jak i ceny do serwowanych dań.

Patio Gavi Restaurant

Gavi Restaurant patio

gavi restaurant ogrodek

Bachleda Luxury Hotel Krakow MGallery

Ogrodek gavi restaurant


W każdy piątek i sobotę, w godzinach od 19 do 22 na patio organizowane są koncerty (w przypadku ładnej pogody; w przeciwnym razie odbywają się w środku). Gavi, codziennie w godzinach od 7 do 11, serwuje również śniadania, na które można się wybrać nie będąc gościem hotelowym  cena to 120 zł. Obecnie, ze względu na obowiązujące obostrzenia, jest to śniadaniowe menu à la carte. Począwszy od września, restauracja planuje wprowadzić cykl kolacji degustacyjnych.

Oto jak prezentują się wybrane dania z karty w restauracji Gavi:

Masło z solą, masło czosnkowe, wypiekane na miejscu pieczywo:

gavi restaurant menu


Amuse bouche: wędzony łosoś, szparag, jajko przepiórcze, konfitura z czerwonej cebuli, mus z jabłka:

amuse bouche gavi restaurant


Gicz cielęca duszona w sosie własnym z ziemniakami w demi-glace, smażonymi borowikami i glazurowaną marchewką (86 zł):

gavi restaurant menu patio


Tradycyjne carpaccio wołowe z rukolą, parmezanem, kaparami, marynowanym zielonym pieprzem i oliwą (48 zł):

Bachleda Luxury Hotel restauracja menu


Consommé grzybowe z ravioli, boczniakiem mikołajkowym oraz pudrem z kani (34 zł):

consomme grzybowe gavi restaurant


Sałatka z palonym kozim serem na marynowanych burakach w occie balsamicznym i miodzie (42 zł):

salatka z kozim serem menu gavi restaurant

gavi restaurant menu


Ajerkoniakowe jajko niespodzianka z białą czekoladą i maślaną kruszonką (38 zł):

menu gavi restaurant
restauracja Bachleda Luxury Hotel Krakow MGallery

Bachleda Luxury Hotel Krakow MGallery

wybor alkoholi restauracja hotel

wnetrze restauracja gavi krakow

restauracja gavi krakow


Gavi Restaurant, plac Kossaka 6, Kraków
tel. +48 12 424 11 11 | FB | Instagram | www
 
Godziny otwarcia:
Codziennie od 13:00 do 23:00


Powyższy artykuł informacyjny powstał dla Was dzięki współpracy z restauracją Gavi. O tym, jakie rodzaje treści pojawiają się na blogu, przeczytacie szczegółowo tutaj.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza